Forgot Password?  
Montgomery Public Schools ::
Friday, October 31, 2014
Schools
School   Principal    
Arboretum Nature Center
334-269-4815
  Cindy McKenzie view map visit website
Baldwin Arts and Academics Magnet
334-269-3870
District 3 Jannette Wright    view map visit website
Bear Exploration Center for Mathematics, Science and Technology
334-284-8014
District 7 Elizabeth Hill    view map visit website
Bellingrath Middle
334-269-3623
District 4 Ibrahim Lee    view map visit website
Blount Elementary
334-244-0078
District 5 Mona Green view map visit website
Booker T. Washington Magnet High
(334) 269-3617
District 3 Quesha Starks    view map visit website
Brewbaker Intermediate
(334) 284-8006
District 5 Natasha Starr view map visit website
Brewbaker Middle School
(334) 284-8008
District 5 Cameron Whitlow view map visit website
Brewbaker Primary
334-284-8005
District 5 Erika Tyler    view map visit website
Brewbaker Technology Magnet High School
334-284-7100
District 5 April Lee    view map visit website
Capitol Heights Middle School
334-260-1000
District 2 Glenda Harrison view map visit website
Carr Middle School
334-244-4005
District 5 John Johnston view map visit website
Carver Elementary and Arts Magnet
(334) 269-3625
District 6 Wilanie Covington    view map visit website
Carver High
(334) 269-3636
District 6 Gary Hall    view map visit website
Catoma Elementary
(334) 288-5799
District 4 Mary Markham    view map visit website
Children's Center
334-262-4850
District 2 Patricia Lockwood    view map visit website
Chisholm Elementary
334-269-3643
District 3 Robert Price    view map visit website
Crump Elementary
334-284-8020
District 7 William Shaw view map visit website
Dalraida Elementary
260-1007
District 1 Michelle Harris view map visit website
Dannelly Elementary
334-269-3657
District 7 Dwight Brooks view map visit website
Davis Elementary
(334) 269-3662
District 6 Jacqueline Campbell    view map visit website
Davis, Jefferson High
3342693714
District 7 Bobby Abrams    view map visit website
Dozier Elementary
(334) 260-1012
District 2 Anne Spooner view map visit website
Dunbar-Ramer School
(334)562-3250
District 5 Rod Sellers    view map visit website
Fitzpatrick Elementary
(334) 284-8044
District 6 William Milledge    view map visit website
Flowers Elementary
334-260-1015
District 2 Ethel Barnes view map visit website
Floyd Elementary
(334)284-7120
District 7 Dwayne Berry view map visit website
Floyd Middle School for Mathematics, Science and Technology
(334)284-7130
District 7 Vince Johnson view map visit website
Forest Avenue Academic Magnet
(334)269-3673
District 3 Emily Little view map visit website
Garrett Elementary
334.260.1090
District 1 Anissha Officer    view map visit website
Georgia Washington Middle School
(334) 215-8290
District 5 Deirdre Gulley view map visit website
Goodwyn Middle School
334-260-1021
District 2 Rodney Bright view map visit website
Halcyon Elementary
334-271-9000
District 5 Cheryl Fountain    view map visit website
Highland Avenue Elementary
334-269-3690
District 1 Courtney Brown    view map visit website
Highland Gardens Elementary
334-269-3685
District 1 Jessietta Crawford-Thomas    view map visit website
Johnson Elementary
334-284-8016
District 6 Ferlisa Dotson view map visit website
Lanier High
334.269.3726
District 4 Antonio Williams    view map visit website
Loveless Academic Magnet Program High
(334) 269-3839
District 4 Mary George Jester    view map visit website
MacMillan International Academy for Humanities, Communications and Technology
334-284-7137
District 4 Angela James view map visit website
Martin Luther King Elementary
334-284-8080
District 4 Booker McMillian view map visit website
McKee Middle
(334) 284-7528
District 6 Patrick Nelson    view map visit website
Montgomery County Youth Facility
334-261-4100
  view map visit website
Montgomery Technical Education Center
334-241-5307
  Marsha Baugh view map visit website
Morningview Elementary
334-260-1028
District 1 Kenyetta Miller    view map visit website
Morris Elementary
(334) 223-6920
District 4 DeNitta Easterling view map visit website
Nixon Elementary
334-269-3012
District 4 Dana Gant-Williams view map visit website
Park Crossing
District 5 Rocky Smith    view map visit website
Pintlala Elementary
334-288-9523
District 4 Shannon Schmidt view map visit website
Progressive Academy of Creative Education
334-269-3760
District 3 Rodrick James view map visit website
Robert E. Lee High
334.269.3742
District 2 Lorenza Pharrams view map visit website
Southlawn Elementary
(334) 284-8028
District 4 Tamara Winston view map visit website
Southlawn Middle
(334) 284-8086
District 4 Rafiq Vaughn view map visit website
The Fews School
334-269-3665
District 4 Charlesetta Robinson view map visit website
Vaughn Road Elementary
334-260-1031
District 2 Brenda Lindsey view map visit website
Wares Ferry Road Elementary
334-260-1036
District 1 Ed Drozdowski    view map visit website
Wilson Elementary
334-272-8819
District 5 Meredith Bishop    view map visit website